Wycieczka do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

W dniu 17.11.2013r., w ramach projektu COMENIUS,  młodzież i nauczyciele naszego gimnazjum wraz z gośćmi z zagranicy udali się do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Na miejscu nasza wycieczka została podzielona na dwie grupy. Zwiedzając muzeum mieliśmy okazję  zobaczyć wiele starych i zabytkowych budowli, wiatraków, całe gospodarstwa wiejskie, kościół oraz chłopskie chaty. Poznaliśmy wiele ciekawych opowieści o życiu tamtejszych ludzi i  ich zwyczajach oraz pracy w warsztatach produkcyjnych,  sklepach, szkole i gospodarstwie chłopskim.

Ciekawym doświadczeniem były dawne zabawy dzieci, w które bawiliśmy się wraz z przewodniczką, okazało się, że i dzisiejszej  młodzieży szkolnej dają wiele radości. Ostatnim punktem wyjazdu było wspólne ognisko i smażenie w nim kiełbasek.