AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 30 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół odbył się apel poświęcony uchwaleniu Konstytucji 3 Maja . Miał on charakter montażu słowno-muzycznego. Zaprezentowali go uczniowie kl. II c oraz kl. II a gimnazjum. Niewątpliwie przyczynił się do przypomnienia i podkreślenia tak ważnego dla nas –Polaków wydarzenia historycznego. Zarówno wiersze jak i fragmenty ówczesnej konstytucji wygłoszone były na tle prezentacji multimedialnej ilustrującej portrety postaci historycznych . Recytacje przeplatano pieśniami o charakterze patriotycznym. Oprawę muzyczną przygotował wraz z uczennicami należącymi do zespoły wokalnego p. A. Kozioł, natomiast część literacką oraz dekorację przygotowały p. U. Błasiak, L. Malec, E. Karczewska.
Za przygotowanie i prezentacje apelu podziękowali pan i pani dyrektor. Apel podobał się całej społeczności szkolnej, która z zainteresowaniem śledziła jego przebieg.