DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 9.10.2014 roku, podobnie jak w latach poprzednich, odbyła się uroczystość poświęcona obchodom patronki Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Agnieszce Osieckiej. Tradycją stało się , iż w tym dniu odbywa się ślubowanie uczniów klas I gimnazjum.
Część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy III c składała się z montażu słowno-muzycznego w skład , którego wchodziły wiersze i piosenki napisane przez patronkę naszej szkoły.
Utwory Agnieszki Osieckiej , mimo iż proste w swojej treści niosą głębokie przesłanie dotyczące życia człowieka i jego relacji z innymi. Stąd też zakończenie uroczystości słowami: „Przyjaciele moi i moje przyjaciółki! Nie odkładajcie na później ani piosenek, ani egzaminów, ani dentysty, a przede wszystkim nie odkładajcie na później miłości. Nie mówcie jej : Przyjdź jutro, przyjdź pojutrze, dziś nie mam dla ciebie czasu. Bo może się zdarzyć, że otworzysz drzwi, a tam stoi zziębnięta staruszka i mówi : „Przepraszam, musiałam pomylić adres." I pstryk, iskierka zgaśnie".