„KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ…NIE ŚMIECĘ”

„Pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, chcemy Was zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. w tradycjach indiańskich szacunek oznacza szanowanie duchowych sił przyrody i troskę o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy itd. i my zatroszczmy się w tym roku o zanieczyszczone przez dzikie wysypiska lasy, łąki i tereny otwarte - skorzystają na tym nie tylko ziemia, drzewa czy zwierzęta a może nawet gwiazdy, ale również my - to szansa dla nas na jesienny spacer po czystym lesie.

 

Już 19-sty raz „Sprzątanie świata” ma miejsce w Polsce!

W tym roku termin polskiej odsłony akcji „Clean up the World” przypada na 14 – 15 - 16 września. W tym czasie pragniemy zachęcić wszystkich mieszkańców Polski, by organizowali nie tylko lokalne akcje sprzątania, ale przede wszystkim akcje edukacyjne zachęcające do nie śmiecenia.”

Jak co roku, całą społecznością szkolną naszego Zespołu Szkół, czynnie włączyliśmy się w akcję „Sprzątania świata – Polska”. Aby dotrzeć z przesłaniem i zachętą do wzięcia udziału w akcji do jak największej ilości osób w szkole, członkowie szkolnego koła LOP przeprowadzili informacyjną akcję plakatową oraz naświetlili problemy ekologiczne naszej planety przez radiowęzeł szkolny. Tematy ekologiczne związane z akcją omawiane były też na lekcjach do dyspozycji wychowawców klasowych.

W dniu 14.09.2012r. wspólnie porządkowaliśmy otoczenie naszej szkoły. Pogoda, humory i zapał do pracy dopisały. Wszystkim dziękujemy za udział w akcji i zachęcamy do dbania o nasze środowisko przyrodnicze przez cały rok.

Członkowie szkolnego koła LOP

W Zespole Szkół w Wodzisławiu