Wycieczka do Krakowa

Dnia 08.10.2014r. klasy II A i II B gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Krakowa do Ogrodu Doświadczeń oraz na Kopiec Piłsudskiego. Zwiedzanie zaczęliśmy od Ogrodu Doświadczeń – jest on pierwszym sensorycznym parkiem edukacyjnym w Polsce. Na jego terenie znajduje się około 60 urządzeń edukacyjnych z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. Podczas zwiedzania ogrodu przeżyliśmy wiele ciekawych sytuacji np. Paulina na własnym ciele odczuła jak działa siła odśrodkowa na człowieka znajdującego się na platformie obrotowej. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w warsztatach pt. Trąbka kibica. Podczas tych zajęć okazało się, że możemy grać jak w „orkiestrze" mając w rękach tylko trąbki kibica. Następnym punktem programu było zwiedzanie Kopca Piłsudskiego. Nikt z uczniów nie miał ochoty na ten wyczerpujący „spacer" , tym bardziej że byliśmy po wizycie w Mc Donaldzie . Jednak gdy zobaczyliśmy na własne oczy kopiec, wszyscy wyruszyli w górę i bardzo szybko znaleźli się na samym szczycie. Wróciliśmy do domu zmęczeni i zadowoleni, planując już następną wyprawę.