Wyjazd edukacyjny do Krakowa

Dla uczniów każdy wyjazd jest niewątpliwie atrakcją. Nie inaczej było w dniu 4 lutego 2015r., gdy klasy: IV i VI Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Wodzisławiu uczestniczyły w wyjeździe do Krakowa zorganizowanym przy współpracy rodziców.

Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu teatralnego "Czarnoksiężnik z krainy Oz" na deskach teatru im. J. Słowackiego. Zachwyt wzbudził już sam budynek teatru i jego wnętrze. Liczne zdobienia, loże teatralne i balkon wprawiały w oniemienie zwłaszcza tych uczniów, którzy nigdy dotychczas nie byli w prawdziwym teatrze. Oglądanie spektaklu z loży i balkonu nadawało wrażeniom inny wymiar.

Sztuka była połączeniem spektaklu teatralnego, musicalu oraz efektów specjalnych, w tym także iluzji charakterystycznej dla cyrku.

Wyjazd dla każdego z uczestników nie pozostał obojętny. Na każdym wywarł niezapomniane