Języki obce i bal karnawałowy połączyły wodzisławskie szkoły.

W dniu 11.02.2015 uczniowie Zespołu Szkół w Wodzisławiu po raz kolejny byli gośćmi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu. Okazją do spotkania był X Dzień Poligloty, który w tym roku obchodzono pod hasłem "Niech żyje bal". Przywitali nas elegancko ubrani gospodarze, pięknie udekorowana sala i zastawione smakołykami stoły.
Uczniowie Zespołu Szkół zaprezentowali anglojęzyczną inscenizację zatytułowaną "Bal z Kopciuszkiem". Uczestnicy spotkania przenieśli się w bajkowy świat, powróciły wspomnienia z dzieciństwa, a przy melodii walca angielskiego każdy mógł pomarzyć o spotkaniu z wróżką i wielkim balu w zamkowej sali. Zabrzmiały również nowoczesne rytmy, które wkradły się niepostrzeżenie, jak to bywa w zaczarowanym świecie.


Na bal przybyli także Bawarczycy– mieszkańcy obszaru Niemiec, który szczyci się statusem nie byle jakiego Landu, ale „Freistaat Bayern", czyli „Wolnego Państwa Bawarii". Uczniowie gimnazjum przebrani w ludowe stroje, czyli Dirndlkleid - marszczoną sukienkę z gorsetem i fartuszkiem oraz Lederhose mit Hosenträgern, czyli skórzane spodnie z szelkami, marynarkę i kapelusz zaprosili widzów na cieszący się ponad 200-letnią tradycją Oktoberfest. Gimnazjaliści przedstawiając krótki program artystyczny przybliżyli historię największego i najsłynniejszego festynu ludowego na świecie. Uczestnicy balu mogli przenieść się na chwilę do Bawarii i poczuć się jak mieszkańcy tego Landu, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie przy plakacie.
Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowała dla nas wiele ciekawostek z zakresu kultury amerykańskiej, brytyjskiej, niemieckiej i rosyjskiej, konkursów, w których mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę, jak również rozbawiono nas językowymi "scenkami na wesoło".


Oto lista wspaniałych artystów:
1. Kamila Ozga- klasa V
2. Paulina Galińska- klasa II a
3. Sylwia Ozga- klasa II a
4. Adrian Dorajczyk- klasa II a
5. Alicja Hola- klasa II a
6. Izabela Wyrozumska- klasa II b
7. Joanna Wendt- klasa II b
8. Katarzyna Zachariasz- klasa II b
9. Justyna Baran- klasa II b
10. Patrycja Ozga- klasa II b
11. Wiktoria Jesień- klasa II b
12. Daria Kubaja klasa II b-
13. Dominika Krzelowskaklasa II b-
14. Adrian Kabza- klasa II b
15. Piotr Sochacki- klasa II b
16. Kamila Wąsala- klasa II b
17. Weronika Ozga- klasa III b
18. Katarzyna Hola- klasa II b
19. Błażej Zaręba- klasa II b
20. Dominik Stryjniak- klasa II b
21. Aneta Orzechowska- klasa III c
22. Bartosz Jarosiński- klasa III c
Na spotkanie zaproszeni również byli wszyscy uczniowie klas trzecich gimnazjum.
Nauczyciele, którzy przygotowali występ artystyczny: Bernarda Gołębiowska- Łuszczki, Karolina Ganczarski, Krystyna Kornacka, Dorota Lipka, Andrzej Kozioł, Andrzej Pałczyński.
Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za udostępnianie sali gimnastycznej i wsparcie. Nauczycielom dziękujemy również, że pomimo faktu, że ciągle zmagają się z realizacją podstawy programowej, przygotowaniem do egzaminu umożliwili uczniom wzięcie udziału w próbach.