I Turniej Szachowy w Zespole Szkół w Wodzisławiu.

19.02.2015r. odbył się I Turniej Szachowy zorganizowany przez Zespół Szkół w Wodzisławiu i Świętokrzyski Związek Szachowy w Kielcach. Celem turnieju była popularyzacja szachów na terenie szkoły i Gminy Wodzisław, podnoszenie umiejętności szachowych osób już grających oraz promocja aktywnej formy zagospodarowania wolnego czasu.
Do rozgrywek szachowych przystąpiło 29 zawodników w dwóch grupach wiekowych. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat a najstarszy 77 lat. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie gry 10 minut dla zawodnika na partię.


Całe przedsięwzięcie sędziowali Anna Kot – sędzia główny i sędzia rundowy - Stanisław Duliński. Grupa najmłodsza doskonale radziła sobie w profesjonalnie przeprowadzonym turnieju. Wszyscy zawodnicy przystąpili do niego z dużym entuzjazmem . Walczyli fair play. Rozgrywkom towarzyszyły ogromne emocje wśród kibicujących rodziców, nauczycieli i znajomych.
W I Turnieju Szachowym w Wodzisławiu zawodnicy nagrodzeni zostali pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Wodzisław - Bożenę Szczypiór oraz dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Świętokrzyski Związek Szachowy w Kielcach. W grupie najmłodszej pierwsze miejsce zajął Wójcik Wojciech, drugie Brożyna Julia, trzecie Syska Maciej. W drugiej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął Bobylow Dawid, drugie Stefan Żabicki, trzecie Paweł Langier.
Dla uczniów klasy II sp, którzy uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie „Edukacja przez Szachy w Szkole" było to bardzo ważne doświadczenie , które na pewno pomoże im w rozwijaniu umiejętności szachowych.
Kolejne emocje czekają nas w czerwcu na Wojewódzkim Turnieju Szachowym. Trzymamy za naszych maluchów kciuki.