Konkurs Matematyczny Pangea

3 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się I etap konkursu matematycznego – PANGEA, którego organizatorami są Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula. Konkurs ten ma zasięg ogólnokrajowy. Konkurs Matematyczny Pangea przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Głównym założeniem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów z całej Polski do I etapu zgłosiło się aż 107 854 uczniów. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 16 uczniów ze szkoły podstawowej oraz 22 uczniów z gimnazjum. Nasi uczniowie musieli się zmierzyć z bardzo trudnym testem składającym się z 15 zadań, na rozwiązanie którego mieli tylko 45 min. Z niecierpliwością czekamy na wyniki I etapu.


A oto lista uczniów biorących udział w konkursie:

  • Klasa IV - Adam Wąchała, Zuzanna Roter, Martyna Kowalska, Zuzanna Halewska, Kamila Cykowska, Dominika Cykowska, Dominika Bąk
  • Klasa V – Dariusz Wójcik, Aleksandra Nagły
  • Klasa VI – Grzegorz Gancarski, Hubert Kruczek, Aleksandra Płońska, Aleksandra Rzeźnicka, Bartłomiej Lipka, Dawid Kowalski, Natalia Kowalska
  • Klasa I Gim – Magdalena Cykowska, Szymon Adamczyk, Aleksandra Uchto, Karolina Łuszczki, Karolina Adamska, Mateusz Straszak, Norbert Grybczyński
  • Klasa II Gim – Joanna Wendt, Kamila Wąsala, Maciej Bębenek, Małgorzata Golonka, Weronika Koczaj, Katarzyna Skalmierska
  • Klasa III Gim – Wojciech Głowacki, Bartosz Jarosiński, Michał Nagły, Kamil Oczkowicz, Alicja Wasik, Aneta Orzechowska, Katarzyna Kulasek, Jolanta Langier, Konrad Gwóźdź