„Dzień Matematyki” w naszym gimnazjum

„Święto Matematyki” obchodzone jest na całym świecie od 2007r. do Polski zawitało dopiero w 2014r. a w naszym  gimnazjum obchodzimy go po raz pierwszy. Inicjatorem i organizatorem „Dnia Matematyki” w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve (patron merytoryczny programu e-math). W tym roku patronat honorowy  nad tym świętem objęło MEN. Dzień Matematyki został powołany do życia z myślą o tym, by zaciekawić uczniów tym niełatwym przedmiotem i pomóc im spojrzeć na matematykę z innej perspektywy. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. W  naszej szkole „Dzień Matematyki” zorganizowała p. Izabela Leśniewska.

Szkolny dzień matematyki już za nami. Pozostaną nam tylko wspomnienia i zdjęcia, które już można oglądać. Wszyscy świetnie się bawili. Zawodnicy dzielnie zmagali się z 36 pytaniami z zakresu matematyki i nauk pokrewnych,  „łamali sobie głowy” nad logicznymi i sprytnymi zagadkami. „Eustachy” był w tym roku „gwiazdą” zagadek, które najbardziej podobały się uczniom. Zainteresowanie młodzieży było duże ….  Jak widać na zdjęciach matematyka może być przyjemna i dawać radość.

 

Oto składy zespołów biorących udział w rozgrywkach:

Grupa : Alfa

1.Szymon Adamczyk

2. Magdalena Cykowska

3. Norbert Grybczyński

4. Julka Sroka

 

Grupa : Mocni

1.  Mateusz Straszak

2.  Adrian Majewski

3. Dominik Kruk

 

Grupa : Beta

1. Katarzyna Skalmierska

2. Weronika Koczaj

3. Maciej Bębenek

 

Grupa : Omega

1. Joanna Wendt

2. Kamila Wąsala

3. Tomasz Ziółkowski

4. Patrycja Ozga

 

Grupa: Gamma

1. Karol Jakubowski

2. Wojciech Głowacki

3. Kinga Windys

4. Karolina Gil

 

Grupa : Kujonełki

1. Jolanta Langier

2. Katarzyna Kulasek

3. Konrad Gwóźdź

4. Mirosława Zarębska

 

Grupa : Virtus.Pro

1. Bartosz Jarosiski

2. Marcin Ozga

3. Kamil Oczkowicz

4. Michał Nagły

 

Grupa : Delta

1. Klaudia Jaworska

2. Alicja Wasik

3. Karolina Urban

 

 

12 Marca

Dzień Matematyki

 Wyniki rozgrywek:

I miejsce grupy:  Gamma  oraz  Virtus.Pro

II miejsce grupa: Omega

III miejsce grupy: Alfa oraz Beta

IV miejsce grupy: Delta oraz Kujonełki

V miejsce grupa: Mocni

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Na koniec ciekawostka:

- 9 marca to Dzień Polskiej Statystyki
- 12 marca - Dzień Matematyki
- 14 marca – Dzień liczby π