Gimnazjalny Konkurs Matematyczny „Zostań Pitagorasem”

W dniu 13.03.2015 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w I Międzygminnym Konkursie Matematycznym „Zostań Pitagorasem". Naszą szkołę reprezentowali Katarzyna Kulasek z klasy 3b, Bartosz Jarosiński z klasy 3c i Wojciech Głowacki z klasy 3a. Gości przywitał oraz życzył sukcesów dyrektor ZSO w Sędziszowie pan Stanisław Mach. Koordynatorami konkursu byli nauczyciele z sędziszowskiej szkoły: pani Renata Kurek i pan Krzysztof Trela. W rozgrywkach matematycznych o Puchar Burmistrza Sędziszowa w kategorii szkół gimnazjalnych uczestniczyło 36 uczniów z 6 szkół powiatu jędrzejowskiego. Na rozwiązanie 8 zadań o skali trudności od 2 do 5 punktów uczniowie mieli 60 minut. Nie po raz pierwszy okazało się, że w wodzisławskim gimnazjum nie brakuje matematycznych umysłów.

Pierwsze miejsce w rozgrywkach i puchar odebrał Wojciech Głowacki, 4 miejsce i wyróżnienie przypadło Bartoszowi Jarosińskiemu, a Kasia osiągnęła wynik klasyfikujący ją w środku stawki. Wyróżnieni uczniowie otrzymali puchary oraz drobne upominki, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu oraz pracę w komisji konkursowej. Młodzież do konkursu przygotowali pani Izabela Leśniewska i pan Robert Jarosiński. Gratulujemy uczniom wysokich wyników w rozgrywkach matematycznych i życzymy kolejnych sukcesów w zbliżających się konkursach.