WYRÓŻNIENIE NASZYCH FINALISTÓW

„Nikt lepiej od Ciebie ale i od nas nie wie, ile talentu, pracy i konsekwencji wymaga osiągnięcie tytułu finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym"- Takie słowa, od fundacji „Marzenie o nauce", zostały skierowane do naszych finalistów.
Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Agnieszki Osieckiej w Wodzisławiu – finaliści konkursów przedmiotowych z j. angielskiego i matematyki- Wojciech Głowacki i z biologii- Jolanta Langier- zostali dostrzeżeni przez Edukacyjną Fundację im. prof. Romana Czerneckiego „Marzenie o nauce", która oferuje najzdolniejszym uczniom stypendia na naukę w renomowanych liceach na terenie całego kraju.


Program stypendialny EFC przeznaczony jest dla wybitnej młodzieży gimnazjalnej mieszkającej w miejscowościach do 5 tys. mieszkańców. Wśród stypendystów EFC są przyszli naukowcy, przedsiębiorcy, artyści i społecznicy.
Dla naszych finalistów, którzy mogą starać się o stypendium – to wyjątkowe wyróżnienie, gdyż daje szansę na dalszy rozwój indywidualnych pasji i zainteresowań. Nie jest wykluczone, że w przyszłości, któryś z wymienionych finalistów osiągnie duży sukces w swojej dziedzinie.
Finalistom i nauczycielom przygotowującym do konkursów-paniom: Hannie Idzik, Krystynie Kornackiej, Izabeli Leśniewskiej-gratulujemy.
Wpada tu przytoczyć jeszcze jeden fragment listu od pani Joanny Bochniarz- Prezesa Zarządu fundacji:
„Szanowna Dyrekcjo,
W imieniu Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC, gratuluję sukcesów jakie osiągają uczniowie Państwa szkoły. Zdaję sobie sprawę, że są one wynikiem bardzo ciężkiej i konsekwentnej pracy."