„Twój zawód – Twoja przyszłość.”

26 marca 2015 r uczniowie Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym obchodów Roku Szkolnictwa Zawodowego pod hasłem "Twój zawód-Twoja przyszłość". Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Jędrzejowie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele gimnazjów z terenu powiatu jędrzejowskiego dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Program spotkania był niezwykle bogaty .
W swoim wystąpieniu Małgorzata Muzoł Świętokrzyski Kurator Oświaty przybliżyła zebranym zalety szkolnictwa zawodowego. Mówiła między innymi o podejmowaniu przez uczniów przemyślanych decyzji związanych z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.


Dr Halina Król z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przedstawiła prezentację na temat: "Edukacja i zdrowie młodzieży świętokrzyskiej- teraźniejszość i przyszłość".
Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach p. Arkadiusz Piecyk mówił o zawodach przyszłości i ich zapotrzebowaniu na rynku pracy, zaś. wystąpienie p. Cezarego Tkaczyka- prezesa Zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice S.A" wzbogaciła prezentacja multimedialna ''Szkoła zawodowa – szkołą pozytywnego wyboru".
Starosta Jędrzejowski p. Edmund Kaczmarek mówił o różnorodnej ofercie skierowanej do gimnazjalistów przez szkoły zawodowe funkcjonujące na terenie Jędrzejowa i Sędziszowa.
Zebrani mieli możliwość wysłuchania absolwentów szkoły , którzy opowiadali o swoich sukcesach. Wystąpienia zaproszonych gości uświetniał uczniowski zespół muzyczny. Po oficjalnym spotkaniu uczniowie zwiedzili pracownie zawodowe i Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie.