Pamiętamy o ważnych wydarzeniach historycznych naszej Ojczyzny.

W Zespole Szkół w Wodzisławiu 30.04.2015r. odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęto od wniesienia sztandarów Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej oraz odśpiewania hymnu narodowego. Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów gimnazjum oraz zuchów i harcerzy przybliżył społeczności szkolnej historię ważnego wydarzenia historycznego jakim było uchwale pierwszej w Europie, a drugiej w świecie Konstytucji. Inscenizację zakończyła wymowna piosenka A. Rosiewicza „Pytasz mnie" słowami:

 

... Może to zapomniana dawno gdzieś muzyka
Może melodia, która w sercu cicho brzmi
Może mazurki, może walce Fryderyka
Może nadzieja dla ojczyzny lepszych dni.

Część artystyczną przygotowały panie: Anna Mucha i Małgorzata Pyrek. Pieśni patriotyczne wykonał chórek pod kierunkiem pana Andrzeja Kozioła.
Drugi raz program artystyczny został przedstawiony społeczności wodzisławskiej 3 maja z okazji Gminnych Obchodów Patriotycznych z okazji Narodowego Święta Konstytucji.