Wojewódzki Konkurs Matematyczny „I Ty możesz zostać Pitagorasem”

Po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do konkursu matematycznego organizowanego przez „Uniwerek-Kielce" i gazetę „Echo Dnia". W dniu 6.04.2015r na konkurs zostały przesłane 4 prace uczniów, którzy rozwiązywali zadania I etapu. Z zadaniami zmagali się: Kamila Wąsala – klasa 2b, Jolanta Langier – klasa 3b, Wojciech Głowacki – klasa 3a i Bartosz Jarosiński – klasa 3c. Wszyscy nasi uczniowie zostali zakwalifikowani do II etapu, który odbył się w dniu 11.05.2015r. w Kielcach. W finale wojewódzkim uczestniczyło 20 uczniów z naszego województwa, którzy w ciągu 90 minut rozwiązywali 5 zadań o wysokim stopniu trudności. O wysokim poziomie turnieju matematycznego świadczy fakt, iż w konkursie startowało kilku laureatów konkursu matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Z niecierpliwością czekaliśmy do 15.05.2015r. na rozstrzygnięcie konkursu i podanie wyników. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu osiągnęliśmy wysokie wyniki. Najlepiej zaprezentował się Wojciech Głowacki, który zajął 5 miejsce, 7 była Kamila Wąsala, a w drugiej dziesiątce uplasowali się Bartosz Jarosiński i Jolanta Langier. W dniu 26.05.2015r. udaliśmy się do Kielc na uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, puchary i drobne upominki.

Gratulujemy!