Rodzinny rajd po ścieżkach naszej Małej Ojczyzny.

W ramach XIII-tych Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod hasłem "Rodzina wspólną troską" 30 maja 2015 roku zuchy z 2 GZ działającej w Zespole Szkół w Wodzisławiu uczestniczyły w 51 Rajdzie Hufca ZHP Jędrzejów. Z samego rana zuchy wraz z rodzicami stawiły się na skraju lasu w Sielcu, by wspólnie wyruszyć w kilkugodzinną wędrówkę. Trasa prowadziła leśnymi dróżkami, dalej polną drogą w kierunku Sędziszowa. Ciekawym miejscem zwiedzanym w czasie wędrówki była Ścieżka Historyczno – Przyrodnicza wytyczona w starym, kilkusetletnim lesie sielskim. Drużynowa oprowadziła dzieci i rodziców po urokliwym zakątku naszej Małej Ojczyzny. Dzieci poznały florę i faunę lasu, pomniki przyrody oraz postać Karoliny Lanckorońskiej. Po dotarciu do Sędziszowa zatrzymały się pod pomnikiem ofiar 1939-45. Tutaj wszyscy złożyli wiązankę kwiatów, zapalili znicz i minutą ciszy oddali hołd poległym. Zakończenie rajdu nastąpiło w Bazie Turystyczno- Rekreacyjnej przy ul. Sportowej. Na koniec rajdu, z udziałem komendy hufca i wszystkich patroli rajdowych, odbył się uroczysty apel. Poszczególne grupy otrzymały dyplomy i upominki. Wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale w dobrych humorach z niezapomnianymi przeżyciami i wrażeniami rajdowymi.

 Więcej zdjęć