„XVI Ogólnopolski Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy Ekonomicznej” już za nami.

15 maja 2015 r. w Gimnazjum nr 2 im. Adolfa Dygasińskiego w Pińczowie odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Międzygimnazjalnego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej. Głównym celem turnieju jest zwiększenie zainteresowania tematyką ekonomiczną uczniów szkół gimnazjalnych w całym kraju, rozbudzanie ducha przedsiębiorczości i inicjatywności oraz kształtowanie kompetencji matematycznych i społecznych. Na konkursie nie zabrakło przedstawicieli kuratorium, miasta Pińczów, PKO Bank Polski SA oraz NBP. Uroczyste rozpoczęcie turnieju odbyło się na sali gimnastycznej gdzie zgromadzonych przywitał dyrektor gimnazjum, a Świętokrzyski Kurator Oświaty pani Małgorzata Muzoł, przedstawiciele banków NBP oraz PKO SA życzyli powodzenia wszystkim uczestnikom.
Jak co roku konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Przyjechało 137 uczestników z całej Polski m. in. z Gdyni, Częstochowy, Wrocławia itp. Nasze gimnazjum reprezentowali: Wojciech Głowacki, Bartosz Jarosiński oraz Michał Nagły, których przygotowywały p. Ewa Putowska i p. Izabela Leśniewska.

Oto wyniki naszych uczniów:
Bartosz Jarosiński – miejsce 6
Wojciech Głowacki – miejsce 14
Michał Nagły – miejsce 36

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów

.

.

.

.

.