Z WIZYTĄ U PRZYJACIÓŁ

Uczniowie Gimnazjum z Wodzisławia wraz z opiekunami po raz kolejny zostali zaproszeni do zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim. Dwa dni pobytu na Śląskiej ziemi obfitowało w moc wrażeń w niezwykle ciepłej i przyjaznej atmosferze. W pierwszym dniu uczniowie brali udział w ciekawych warsztatach w zakresie fizyki, chemii. Chłopcy oglądali i ćwiczyli z symulatorem DRONA, oglądali pracę drukarki w 3D, a dziewczęta ćwiczyły przy PLAY STATION układy choreograficzne do znanych piosenek. Zostaliśmy również zaproszeni do udziału w tanecznej zabawie klas III gimnazjum, którą zaczęliśmy dostojnym polonezem, a w czasie przerwy nasze uczennice Weronika Zachariasz i Sylwia Ozga zaśpiewały dla wszystkich uczestników Comersu. Spotkaliśmy się również z obradującą w szkole Radą Dzielnicy „Nowe miasto"- przekazując obrazy autorstwa Zbigniewa Kasprzaka z pejzażami naszej gminy i życzenia w imieniu naszych władz Gminy i Szkoły. Wieczór zakończył się wspólnym biesiadowaniem przy grillu piosenkami Śląskimi i Świętokrzyskimi. W drugim dniu spotkania odbył się plener malarski, w zabytkowej scenerii Wodzisławia Śląskiego. Pan Zbigniew Kasprzak malarz z Jędrzejowa w krótkim czasie starał się przekazać tajniki malarstwa, rysunku i historii uczniom z obydwóch szkół. Powstały piękne i ciekawe prace plastyczne, z których zorganizujemy wystawę w naszej szkole. Dziękując za wspaniałą wycieczkę zaprosiliśmy naszych przyjaciół na Świętokrzyską ziemię.

 Więcej zdjęć