Rozpoczęcie roku szkolnego

2016 rozp roku minDnia 1 września 2015 w naszej szkole rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła Msza św. odprawiona w kościele św. Marcina. Po mszy św. uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do szkoły, gdzie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu głos zabrał pan dyrektor Jerzy Kostyła, który przywitał wszystkich zgromadzonych. Szczególne słowa zostały skierowane do pierwszoklasistów SP i GIM. W swoim przemówieniu przypomniał także, iż w tym dniu przypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej.

Uczczono to wydarzenie minutą ciszy, po której harcerze i zuchy naszej szkoły złożyli znicze pod pamiątkową tablicą. Następnie odczytano listy do uczniów i nauczycieli, od Wójta Gminy Wodzisław p. Bożeny Szczypiór oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty p. Małgorzaty Muzoł.
Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.
W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim wspaniałych sukcesów, pogłębiania zainteresowań i radości z odkrywania nowych pasji.

ZDOBYWAJMY WIEDZĘ I KSZTAŁTUJMY CHARAKTERY.