II Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny „Zostań bankowcem".

2016 konk bank minKonkurs został zorganizowany przez Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.
W konkursie wzięło udział 61 drużyn uczniowskich - 183 uczniów z terenu województwa świętokrzyskiego. Gimnazjum Nr 1 w Wodzisławiu reprezentowały uczennice klasy Ia w składzie: Kowalska Natalia, Płońska Aleksandra i Rzeźnicka Aleksandra.
I etap konkursu polegał na zaprojektowaniu banknotów natomiast w II etapie zespoły uczniowskie rozwiązywały 45-minutowy test z wiedzy ekonomicznej i matematycznej. Test dotyczył zagadnień związanych z pieniądzem, działalności NBP oraz zadań o tematyce matematyczno-ekonomicznej.
W konkursie zwyciężyła drużyna, która zdobyła największą liczbę punktów, łącznie za I i II etap konkursu.
Uczennice Zespołu Szkół uzyskały bardzo dobry wynik z testu: 13 punktów na 15 możliwych, jednak słabiej została oceniona Ich praca z I etapu.
Za udział w konkursie uczennice otrzymały podziękowania oraz drobne nagrody.

Uczennice przygotowała do konkursu p. Joanna Adamska

2016 konk bank 01

2016 konk bank 01

2016 konk bank 01

2016 konk bank 01

2016 konk bank 01

2016 konk bank 01