Wyjazd edukacyjny klas drugich

2017 geopark kl 2 minUczniowie klas II gimnazjum ZS w Wodzisławiu wzorem młodszych kolegów uczestniczyli w wyjeździe do parku edukacyjnego znajdującego się na terenie Rezerwatu Wietrznia w Kielcach, który usytuowany jest na trasie Świętokrzyskiego Szlaku Archeologiczno –Geologicznego. Wycieczka odbyła się 30 września 2016.
Uczestnicy wycieczki dzięki eksponatom, planszom i animacjom multimedialnym mieli okazję poznać przeszłość Gór Świętokrzyskich oraz organizmy, które żyły w okresie dewonu. Mieli także możliwość wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych, w trakcie których zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich zwiedzała ekspozycję Galerii Ziemi, druga zaś szlifowała i polerowała dewońskie wapienie.


Ogromnych wrażeń dostarczył film w Kapsule 5D za pomocą którego można było „odbyć podróż w głąb Ziemi”. Wędrując przez kolejne warstwy geologiczne uczniowie poznali środowisko sprzed milionów lat, co pozwoliło im lepiej zrozumieć zmiany jakim podlegały. Niewątpliwie wiedza zdobyta w trakcie zwiedzania parku ekologicznego będzie przydatna w dalszej edukacji i z pewnością niejednokrotnie wykorzystana.
Nieodłącznym punktem niemalże każdej uczniowskiej wycieczki jest wizyta w Mac Donaldzie. I tym razem nie mogło być inaczej. Stąd też w trakcie drogi powrotnej do domu uczestnicy wyjazdu mogli się tam posilić.
Każdy wyjazd wpływa na wzbogacenie wiedzy, zdobycie doświadczeń, niezapomnianych wrażeń ,sprzyja także integracji zespołu, co bez wątpienia miało miejsce i teraz. Ciekawe miejsca jak i praca na tych warsztatach została uwieczniona na licznych fotografiach. Z pewnością warto było uczestniczyć w takim wyjeździe, który z pewnością nie był ostatni.

2017 geopark kl 2 13


Wyjazd edukacyj...
Wyjazd edukacyjny klas drugich Wyjazd edukacyjny klas drugich
Wyjazd edukacyj...
Wyjazd edukacyjny klas drugich Wyjazd edukacyjny klas drugich
Wyjazd edukacyj...
Wyjazd edukacyjny klas drugich Wyjazd edukacyjny klas drugich
Wyjazd edukacyj...
Wyjazd edukacyjny klas drugich Wyjazd edukacyjny klas drugich
Wyjazd edukacyj...
Wyjazd edukacyjny klas drugich Wyjazd edukacyjny klas drugich
Wyjazd edukacyj...
Wyjazd edukacyjny klas drugich Wyjazd edukacyjny klas drugich
Wyjazd edukacyj...
Wyjazd edukacyjny klas drugich Wyjazd edukacyjny klas drugich
Wyjazd edukacyj...
Wyjazd edukacyjny klas drugich Wyjazd edukacyjny klas drugich
Wyjazd edukacyj...
Wyjazd edukacyjny klas drugich Wyjazd edukacyjny klas drugich
Wyjazd edukacyj...
Wyjazd edukacyjny klas drugich Wyjazd edukacyjny klas drugich
Wyjazd edukacyj...
Wyjazd edukacyjny klas drugich Wyjazd edukacyjny klas drugich
Wyjazd edukacyj...
Wyjazd edukacyjny klas drugich Wyjazd edukacyjny klas drugich
Wyjazd edukacyj...
Wyjazd edukacyjny klas drugich Wyjazd edukacyjny klas drugich
Wyjazd edukacyj...
Wyjazd edukacyjny klas drugich Wyjazd edukacyjny klas drugich