Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

2017 dyktando minUczniowie naszej szkoły wzięli udział w Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym. Spośród całej społeczności szkolnej zostało wytypowanych dziesięciu uczniów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej i osiemnastu z klas I – III Gimnazjum.

Aby wykazać się umiejętnościami, uczniowie nie tylko musieli przypomnieć sobie zasady ortograficzne, ale zgłębić tematy dotyczące historii Polski, co nie było łatwym zadaniem.

Młodsi uczniowie pisali o walce Polaków na morzu i w powietrzu. Tekst dyktanda dotyczył bowiem Dywizjonu 303, a także marynarzy jednostki ORP „Orzeł”. Nazwy jednostek wojskowych sprawiły uczniom sporo trudności.

Gimnazjaliści pisali o udziale polskiej kinematografii w drodze do wolności. I w tym tekście pojawiały się nazwy, wyrazy, z którymi ciężko było sobie poradzić.

Na wyniki jednak trzeba poczekać. Aby dostać się do kolejnego etapu, uczniowie muszą uzyskać przynajmniej 75% wynik. Po zweryfikowaniu prac przez Komisję Wojewódzką zostanie podana imienna lista uczniów, którzy będą reprezentować szkołę na szczeblu wojewódzkim.

2017 dyktando 01

2017 dyktando 01

2017 dyktando 01

2017 dyktando 01