Ksiądz Adam Boniecki uczy młodych, jak żyć

2017 spotk boniec minJak żyć? Na to pytanie starał się odpowiedzieć na 100. jubileuszowym spotkaniu Herbaciarni Naukowej ks. Adam Boniecki. Na samym początku zaznaczył z lekką przekorą i dowcipem, że nie chce, nie umie, nie ma prawa udzielać rad młodym ludziom, bo być może młode pokolenie mogłoby jego nauczyć życia.

Ten niezwykły człowiek, przepełniony dobrem i ciepłem, tryskający humorem mówił o sprawach ważnych dla każdego z nas: miłości, zaufaniu, przebaczaniu, starości i ... wierze (bo wypadałoby, aby ksiądz powiedział również o wierze kilka słów – powiedział ze śmiechem).

Młodzież z dużym skupieniem wsłuchiwała się w słowa ks. Bonieckiego, który z wielką mądrością przekazywał wszystkim słuchaczom swoje doświadczenia. Bezpośredniość, inteligencja, błyskotliwość, a jednocześnie ogromna skromność i pokora – to cechy, które już po pierwszym kontakcie z ks. Adamem Bonieckim (jeszcze na korytarzu przed oficjalnym spotkaniem) dało się zauważyć.

Po spotkaniu, przy wspólnej herbatce, można było porozmawiać z Księdzem i poprosić o autograf.

Jak to bywa przy okazjach jubileuszu, nie zabrakło innych wspaniałych gości. Swoją obecnością zaszczycili spotkanie m. in. historyk, profesor nauk humanistycznych, specjalizujący się w dziejach średniowiecza prof. Jerzy Wyrozumski, profesor  Michał Turała z Instytutu Fizyki Jądrowej czy historyk sztuki, dyrektor Muzeum Narodowego do 2015r., pani Zofia Gołubiew.

Były też wspomnienia, życzenia i ... prezenty. My również dołączamy się do tych życzeń, mając nadzieję na wspólne świętowanie kolejnych rocznic. Szczególne słowa podziękowania składamy Prezesowi Fundacji „Zawsze Warto”, panu Markowi Wasiakowi, za ciepłe przyjęcie do grona herbacianych słuchaczy.

Dla wszystkich uczestników  dużym przeżyciem był koncert fortepianowy Martyny Włodarczyk. Uczennica Szkoły Muzycznej w Krakowie ma już na swoim koncie wiele sukcesów. W czwartkowy wieczór mogliśmy usłyszeć w jej wykonaniu muzykę Fryderyka Chopina.

Na spotkanie z ks. Bonieckim przyszła również pani Barbara Nawratowicz – Gość grudniowego spotkania Herbaciarni.

Tej przyjaznej atmosfery, życzliwości nie można zapomnieć. A nasi uczniowie ze zdziwieniem pytali „To już koniec?”. I tym razem młodzież chciała jak najdłużej zostać w Krakowie. Bo Kraków nocą jest uroczy ...

Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Spotkanie z ks....
Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim