Osiągnięcia recytatorskie

2017 recytacja 03minUdziałem w konkursach recytatorskich zainteresowani są uczniowie, którzy lubią literaturę i mają pasje. Laikom wydaje się, że wystarczy opanować teksty pamięciowo i ... sukces jest w zasięgu ręki. Tylko recytatorzy wiedzą, ile trzeba włożyć wysiłku, by pokazać swoje umiejętności i zainteresować słuchacza. Praca rozpoczyna się od wertowania książek: poezji i prozy, by znaleźć odpowiedni tekst pasujący do osobowości deklamującego. Dopiero potem można przejść do analizy, zrozumienia tego, co się chce przekazać, o czym chce się opowiedzieć.

Bardzo dobrze wie o tym Aleksandra Rzeźnicka, uczennica klasy IIA, która 8 listopada br. wzięła udział w kolejnym już etapie, tym razem wojewódzkim, XXXIX Turnieju Literatury Regionalnej. Ola zaprezentowała w Kielcach wiersz regionalnego poety Ottona Grynkiewicza „Komoda prababci” i fragment prozy Olgi Tokarczuk „Podróż ludzi Księgi”. Rywalizacja była duża, ale dzięki umiejętnościom recytatorskim naszej gimnazjalistki Jury nominowało Olę do etapu ogólnopolskiego. Konkurs odbędzie się 19 i 20 listopada. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki.

2017 recytacja 01n

2017 recytacja 01n

2017 recytacja 01n

2017 recytacja 01n