Koncert muzyki poważnej w Zespole Szkół w Wodzisławiu.

2017 koncert minNa stałe w tradycję naszej szkoły wpisały się koncerty muzyki poważnej. Goszczą u nas muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach. Tym razem, w piątek 9.12.2016r. uczniowie, którzy na co dzień nie mają okazji uczestniczyć w tego typu koncertach, mogli wziąć udział w występie kieleckich artystów.


Tematem przewodnim spotkania były zbliżające się święta Bożego Narodzenia i muzyka z nimi związana. Prezentowane fragmenty muzyki poprzedzone zostały wnikliwą prelekcją dotyczącą zwyczajów świątecznych, historii powstania kolęd oraz ich odnalezienia. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania fragmentu koncertu A. Vivaldiego – „Cztery pory roku” – „Zima”, jak również kolęd i pastorałek w wersji instrumentalnej oraz śpiewanej tj. „Cicha noc”, „Białe Boże Narodzenie”, „Jam jest dudka Jezusa małego” itp.
Koncert bez wątpienia spotkał się z uznaniem ze strony uczniów, gdyż wysłuchali go z ogromnym zainteresowaniem. Występ artystów „na żywo”, to zupełnie inny przekaz niż muzyka odtwarzana, o czym wszyscy jesteśmy przekonani, stąd też nie jest to ostatni koncert, w jakim społeczność szkolna uczestniczyła w tym roku. Mamy nadzieję, że przyszłe dostarczą nam równie niezapomnianych wrażeń, jak ten, w którym uczestniczyliśmy ostatnio.

Bożena Wojtecka - Imbor

Koncert muzyki ...
Koncert muzyki poważnej. Koncert muzyki poważnej.
Koncert muzyki ...
Koncert muzyki poważnej. Koncert muzyki poważnej.
Koncert muzyki ...
Koncert muzyki poważnej. Koncert muzyki poważnej.
Koncert muzyki ...
Koncert muzyki poważnej. Koncert muzyki poważnej.
Koncert muzyki ...
Koncert muzyki poważnej. Koncert muzyki poważnej.
Koncert muzyki ...
Koncert muzyki poważnej. Koncert muzyki poważnej.
Koncert muzyki ...
Koncert muzyki poważnej. Koncert muzyki poważnej.
Koncert muzyki ...
Koncert muzyki poważnej. Koncert muzyki poważnej.
Koncert muzyki ...
Koncert muzyki poważnej. Koncert muzyki poważnej.
Koncert muzyki ...
Koncert muzyki poważnej. Koncert muzyki poważnej.
Koncert muzyki ...
Koncert muzyki poważnej. Koncert muzyki poważnej.