Wyprawa po Betlejemskie Światełko Pokoju

2017 swiatelko minHarcerze i zuchy z Zespołu Szkół w Wodzisławiu wraz z drużynowymi i rodzicami 11 grudnia udali się do Kielc, gdzie podczas Eucharystii w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi z rąk biskupa Mariana Florczyka odebrali Betlejemski Ogień Pokoju. Przywieziony przez nas ogień pochodzi z miejsca cudownego, z miejsca największej łaski dla świata. Zawsze towarzyszy mu przesłanie. Tegoroczne przesłanie brzmi „Odważnie twórzmy pokój”.


Tym symbolicznym światełkiem będziemy dzielić się z mieszkańcami Wodzisławia 21.12.2016r. podczas przedstawienia jasełkowego o godz. 16.30. w Zespole Szkół w Wodzisławiu. Dzieląc się nim pragniemy by płomień betlejemski rozświetlał drogę życia każdemu mieszkańcowi Wodzisławia i stał się symbolem ciepła, pokoju i nadziei.
Pragniemy serdecznie podziękować władzom Urzędu Gminy z Wodzisławia za sfinansowanie już kolejnej naszej wyprawy do Kielc po odbiór BŚP.

 

2017 swiatelko 01

2017 swiatelko 01

2017 swiatelko 03 

2017 swiatelko 03 

2017 swiatelko 03