Sprawozdanie z przebiegu Świętokrzyskiego Dnia Badmintona

badm min

Sprawozdanie z przebiegu Świętokrzyskiego Dnia Badmintona zorganizowanego
w Zespole Szkół w Wodzisławiu, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego
w dniu 25 listopada 2016.

W celu zachęcenia dzieci do badmintona przeprowadziłam dla klas I-III turniej gier i zabaw.


W zajęciach wzięło udział 65 uczniów z tego czynnie 40 uczniów. Po otwarciu Świętokrzyskiego Dnia Badmintona, podzieliłam dzieci na cztery zespoły dziesięcioosobowe, następnie po podaniu zasad jakie będą obowiązywały w czasie zajęć przystąpiłam do przeprowadzenia zabaw. Przeprowadzono zabawę podbijania lotki na czas. Grupy kolejno podbijały lotki, wygrała druga grupa.

 

Następną konkurencją było odbijanie lotki w parach. Wygrywała ta para z grupy, która najdłużej utrzymywała lotkę w grze.
Kolejna konkurencją było trafienie lotką do koła hula hoop. Przed każdym rzędem było po trzy jednakowe koła, wygrała pierwsza grupa, która w trzecim kole miała 8 lotek.

Ostatnia konkurencja to serwowanie lotki z jednego końca sali na drugi. Uczniowie liczyli w ilu odbiciach ich lotka odbije się od ściany przeciwnej. W tej konkurencji wygrał uczeń Krzysztof Baran.

Z klas IV-VI w Świętokrzyskim Dniu Badmintona wzięło udział 54 uczniów, zmagali się oni w następujących konkurencjach.
Konkurs podbijania lotki. W klasie IV wygrał uczeń Łukasz Stanek, w klasie ex aequo Wypych Natalia i Bednarska Natalia, w klasie VI Bąk Dominika. Mistrzem konkurencji został Łukasz Stanek.

W konkurencji odbijania lotki w parach na czas w klasie IV wygrała Wasik Wiktoria i Agnieszka Nowak, w klasie V Natalia Wypych i Natalia
Bednarska, w klasie VI Kamila Cykowska i Adam Wąchała. Mistrzowska para to Natalia Wypych i Natalia Bednarska.(fot. nr 3)
W turnieju badmintona w grze pojedynczej wzięło udział 22 uczniów z klas VI-VI. Mistrzem został Rzeźnicki Patryk z klasy VI, wicemistrz ex aequo Bednarska Natalia oraz Norbet Sokołowski, trzecie miejsce przypadło uczennicy Cykowska Kamila.(fot. nr 4,5)
Do turnieju badmintona w deblu przystąpiło 6 par. Mistrzowska para to Natalia Bednarka i Wypych Natalia, tytuł wicemistrza wywalczyła para Patryk Rzeźnicki i Kacper Kwiecień.
Wykonane plakaty promujące badmintona zostaną wykorzystane jako dekoracja podczas szkolnego dniu sportu 1 czerwca 2017r.
Uczniowie biorący czynny udział w Świętokrzyskim Dniu Badmintona otrzymali pozytywne uwagi, a zwycięscy 5 z aktywności. Cały dzień przebiegał w serdecznej i radosnej atmosferze z przestrzeganiem zasad perry fey.

badm 01

Fotografia nr 1 Klasy I-III, pierwsza konkurencja.

badm 02

Fotografia nr 2 Klasy I-III. Trafienie lotką  do koła hula hoop

badm 03

Fotografia nr 3. Klasy IV-VI. Konkurencja odbijania lotki w parach na czas

badm 04

Fotografia nr 4. Klasy IV-VI. Gra pojedyncza.

badm 05

Fotografia nr 5. Klasy IV-VI.

Koordynator: Urszula Błasiak