Przestrzenie muzyki- koncert w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie.

2017 filh min27 stycznia nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele- łącznie 88 osób, miało przyjemność wysłuchać koncertu Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod kierunkiem Sławomira Chrzanowskiego „ W Wiedniu i na Broadwayu”. Koncert uświetnili soliści: Joanna Trafas - sopran i Michał Musioł-tenor. W pięknym wnętrzu filharmonii rozbrzmiewały lekkie i melodyjne utwory operetkowe i musicalowe – Uwertura do operetki „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa, piosenka Boniego z operetki „Księżniczka czardasza” Imre Kalmana, Usta milczą z operetki „Wesoła wdówka” Ferenca Lehara, fragment z operetki „Orfeusz w piekle” Jacquesa Offenbacha oraz fragmenty musicalu „Nędznicy”, ”Koty”, „Jekyll and Hyde”, „Upiór w operze” i „Grease”. Podczas koncertu dyrygent orkiestry w lekki, ciekawy, a czasem zabawny sposób przekazywał informacje dotyczące twórców operetek i musicali oraz historii powstania współczesnego kształtu operetki, która tryumfy święciła w XIX wieku- w czasach naszych prababek i o musicalu, który wysunął się na plan pierwszy w XX wieku.

2017 filh 01

2017 filh 01

2017 filh 01

2017 filh 01