Opowieści Afrodyty-Bohaterowie i Herosi.

2017 spektakl 01Każdy z nas zna z potocznego języka takie terminy, jak: "nić Ariadny, koń trojański, syzyfowa praca, prometeizm, czy puszka pandory", ale skąd się naprawdę wzięły? O tym i o losach wielu bohaterów z mitycznego świata, dowiedzieliśmy się 16 maja, podczas spektaklu muzycznego w Kielcach, "Opowieści Afrodyty-Bogowie i Herosi", w którym uczestniczyły klasy IV, V, VI -szkoły podstawowej.

Uczniowie znaleźli się w świecie, w którym Odyseusz wraca po latach do swojej ukochanej Itaki i żony Penelope, Tezeusz zabija Minotaura w labiryncie, a Prometeusz pragnie wykraść bogom ogień, by podarować go stworzonym przez siebie ludziom. Cały czas komentują wszystkie zdarzenia członkowie ,,Greckiego Chóru", a przewodniczką po tych fascynujących historiach jest sama Afrodyta -piękna bogini miłości, która próbuje przekonać wszystkich, że od miłości jest tylko krok do nienawiści czy zemsty. Bohaterów świata mitów głównie kierują; honor, wierność i prawdomówność -których w dzisiejszym świecie-coraz mniej.
Spotkanie świata mitycznego pozostanie długo w pamięci wszystkich uczestników, jak również przyjemna wizyta w MC Donaldzie.

2017 spektakl 01