MIKOŁAJ SZOTA wywalczył złoty medal w Finale Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Zawodach Lekkoatletycznych

2022 biegi min    W dniu 18.06.2021 dziewięciu uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu brało udział w Finale Wojewódzkim w Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców. W imprezie, która odbyła się w Kielcach wystartowało 450 uczniów w wieku 9-15 lat.

Uczniowie startowali w rzutach, skokach i biegach. Mimo panującej od kilkunastu miesięcy pandemii wszyscy sportowcy byli świetnie przygotowani do rywalizacji, a zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Tym razem nasi uczniowie wystartowali w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegach na 60m, 600m i 1000m.
    Klasę sportową pokazał nasz najbardziej doświadczony sportowiec Mikołaj Szota. Kontrolując bieg na dystansie 1000m wygrał zdecydowanie. Oprócz rywali podczas startu Mikołaj musiał pokonać dodatkowego przeciwnika, którym był panujący upał. Bieg rozegrano w samo południe w temperaturze 32 stopni w cieniu. Jak już wcześniej wspomniałem Mikołaj nie tylko wygrał lecz także poprawił o ponad 6 sekund swój najlepszy wynik w karierze. „Życiówka” jego po dzisiejszych biegach to 2.55.04. Wynik ten jest obecnie najlepszym w województwie świętokrzyskim w kategorii młodzika czyli U16.
    Pozostałe wyniki naszych uczniów:
-Mateusz Szafrański – 5 miejsce w rzucie piłeczką palantową,
-Jakub Górniak – 8 miejsce w biegu na dystansie 600m,
-Filip Wojciechowski – 9 miejsce w biegu na dystansie 600m; jest to obecnie 5 wynik w tabelach krajowych PZLA w roczniku 2012, z którego jest Filip.
-Aleksander Hornik – 8 miejsce w skoku w dal,
-Zofia Ptak – 9 miejsce w biegu na dystansie 600m,
-Dawid Juźwik – 9 miejsce w biegu na dystansie 1000m,
-Patrycja Wojciechowska – 12 miejsce w biegu na dystansie 600m,
-Nadia Adamska – 24 miejsce w biegu na 60m.
Informację z zawodów oraz 201 zdjęć umieszczono na stronie Echa Dnia. Link poniżej:
Jak widać nasi młodzi sportowcy nadal należą do czołówki województwa w lekkiej atletyce. Wielkie gratulacje dla naszych sportowców, ich trenerów i rodziców.
    Złoty medalista Mikołaj Szota oraz Mateusz Szafrański, Aleksander Hornik, Jakub Górniak, Nadia Adamska, Patrycja Wojciechowska, Filip Wojciechowski to podopieczni Roberta Jarosińskiego. Zofia Ptak i Dawid Juźwik to podopieczni pani Urszuli Błasiak.