Finał X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej

W dniach 11 do 13 kwietnia 2013 r. odbył się finał X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej Uczniów Szkół Gimnazjalnych. Patronat Honorowy nad konkursem sprawowali: Krystyna Szumilas – Minister Edukacji Narodowej, Michał Boni – Minister Administracji i Cyfryzacji oraz Sławomir Nitras – Poseł Parlamentu Europejskiego. Nasze gimnazjum było reprezentowane trzy razy. W tym roku do finału w Szczecinie zakwalifikował się uczeń klasy 3c, Piotr Koza.

 

Konkurs był rozgrywany w trzech etapach: do pierwszego etapu przystąpiło ponad 1700 uczniów z całej Polski, z których do drugiego etapu zakwalifikowało się 308, a do finału 32. Finał rozgrywany był w IV LO im. Bolesława Prusa w Szczecinie i składał się z dwóch części: testowej i praktycznej przy komputerach.

Dodatkową atrakcją konkursu była wycieczka do Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na Wydział Informatyki. Uczestników finału przywitał Dziekan Wydziału Informatyki, prof. dr hab. inż. Antoni Wiliński, który opowiedział uczniom o studiowaniu informatyki w Szczecinie i możliwościach zatrudnienia. Finaliści zwiedzili wydziałową serwerownię, o której pracy opowiadał dr inż. Grzegorz Śliwiński. Nauczyciele wysłuchali dwóch wykładów: pierwszy - "Spam, scam i inne sieciowe odpadki", drugi, skierowany do wszystkich uczestników, dotyczył technologii CUDA. Obydwa wykłady poprowadził mgr inż. Sławomir Wernikowski.
W następnych dniach pobytu uczniowie zostali zaproszeni na zwiedzanie Szczecina oraz do Muzeum Techniki i Komunikacji.

Składamy szczególne gratulacje Piotrkowi za godne reprezentowanie szkoły. Dziękujemy również organizatorom za trud włożony w przygotowanie konkursu.