Laureatki III Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego "E-banking w praktyce"

2017 konk ekon minNatalia Kowalska, Aleksandra Płońska i Aleksandra Rzeźnicka – uczennice klasy IIA Gimnazjum Nr 1 im. Agnieszki Osieckiej w Wodzisławiu to tegoroczne LAUREATKI III Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego "E-banking w praktyce".


Dziewczęta były FINALISTKAMI ubiegłorocznej edycji konkursu, jednak nie zdobyły wtedy podium. W tym roku pokonały 33 drużyny gimnazjalistów z województwa świętokrzyskiego, odniosły ogromny sukces, a w nagrodę otrzymały wysokiej jakości laptopy.
W I etapie konkursu uczennice zaprojektowały i wykonały: kartę bankomatową, krzyżówkę składającą się z 22 haseł o tematyce ekonomicznej, której rozwiązaniem było hasło: bankowość elektroniczna oraz projekt graficzny aplikacji mobilnej dotyczącej bankowości elektronicznej na telefon.
W II etapie drużyna rozwiązała test,który dotyczył zagadnień związanych z pieniądzem oraz zadań o tematyce matematyczno-ekonomicznej.
Zadania i funkcje NBP, historia pieniądza, wartość i rola pieniądza, bankowość elektroniczna, lokaty, kredyty, odsetki, procent prosty i składany to zagadnienia, o których młodzież nie uczy się na co dzień.
Poświęcony czas, wytrwałość, dobra organizacja pracy i współpraca z nauczycielem pozwoliły uczennicom osiągnąć wielki sukces.

2017 konk ekon 01

2017 konk ekon 01

 

Serdecznie gratulujemy!!!
opiekunowie: mgr Joanna Adamska
mgr Andrzej Pałczyński