Lekcja przyrody na żywo - ''Pajęczaki"

W dniu 12 listopada 2013r. w Zespole Szkół w Wodzisławiu odbyła się lekcja przyrody na żywo pt. „Pajęczaki", w której wzięli udział uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej. Prowadzący tę lekcję pan Wojciech Pałasz - znany arachnolog, zaprezentował i omówił różne gatunki pająków pod kątem ich wyglądu i charakterystycznych cech, systematyki, morfologii, sposobu rozmnażania oraz odżywiania u omawianych organizmów, charakterystycznym środowiskiem występowania przedstawionych gatunków oraz z ich upodobaniami i przyzwyczajeniami.

 


Prowadzący tą ciekawą lekcję poszerzył naszą wiedzę oraz obalił panujące mity oraz niedomówienia na temat pajęczaków.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia na żywo przedstawicieli tej grupy. Najbardziej niebezpieczne okazy były pokazywane w plastikowych pudełkach, by nikomu nie zrobiły krzywdy. Prelekcja była bardzo interesująca, a uczniowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli okazy m.in. ptasznika olbrzymiego.


 

Karolina Adamska
uczennica klasy VI