EKOLOGICZNY EDUKACYJNY PROGRAM

W październiku 2013r. nasza szkoła podstawowa przystąpiła do trzyetapowego programu, którego celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat ekologii, oszczędzania energii oraz jej wytwarzania z odnawialnych źródeł, a także zwiększenie wrażliwości społecznej na ochronę środowiska, bezpieczeństwo energetyczne i zrównoważony rozwój. Partnerami w tym programie byli: Urząd Gminy w Wodzisławiu, Szkoły Podstawowe w Niegosławicach, Mierzawie i Wodzisławiu oraz partner merytoryczny – Agencja Energetyczna.

 


Przedstawiciele PEP przeprowadzili w naszej szkole szkolenie, dotyczące roli odnawialnych źródeł energii, a także cykl pokazowych lekcji dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej oraz klas IV – VI szkoły podstawowej. Kolejnym etapem programu był konkurs plastyczny pod hasłem „Zielona energia wokół nas", w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Prace plastyczne uczniów ze wszystkich trzech szkół oceniała specjalna komisja konkursowa. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca zarówno w kategorii klas dzieci młodszych, jak i klas IV - VI.
W kategorii klas I – III nasi uczniowie zajęli:

  • 1 miejsce – Zuzanna Wiejak – uczennica klasy I
  • 2 miejsce – Kinga Krochmal – uczennica klasy II
  • Wyróżnienia otrzymali: Kacper Ozga z klasy I, Bogumił Pardała i Izabela Zyguła oboje z klasy II.

W kategorii klas IV – VI nasi uczniowie zajęli:

  • 1 miejsce – Małgorzata Adamska – uczennica klasy VI
  • 2 miejsce – Karolina Adamska – uczennica klasy VI
  • Wyróżnienia przypadły w udziale: Anicie Strasz z klasy V i Weronice Zachariasz z klasy VI.

Laureatom konkursu pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Agencję Energetyczną wręczał wójt gminy Wodzisław pan Józef Syska oraz przedstawiciel partnera merytorycznego podczas specjalnego spotkania w Urzędzie Gminy Wodzisław w dniu 26.11.2013r.
Mamy nadzieję, że wszystkie działania podejmowane przez nas, związane z realizacją programu, przyczynią się do kształtowania u naszych uczniów postaw proekologicznych, tak potrzebnych nam i przyszłym pokoleniom.