Jesienne spotkanie w ramach programu Ożywić pola – rok trznadla.

W naszej szkole skutecznie łączymy różnego rodzaju działalności. W dniu 17 września, korzystając z pięknej pogody ostatnich dni lata, przeprowadziliśmy akcję środowiskową z programu „Ożywić pola – rok trznadla" oraz uroczystość przyjęcia zuchów w poczet ZHP. W naszej akcji brały udział zuchy ze swoją drużynową p. M. Pyrek, rodzice, członkowie gimnazjalnego szkolnego koła LOP wraz opiekunem p. H. Idzik oraz zaproszeni goście: prezes Towarzystwa Przyjaciół Wodzisławia p. T. Szwaczka, myśliwi z Koła Łowieckiego Mozgawa - prezes p. J. Szwaczka, łowczy p. J. Najberg, skarbnik p. W. Frydel.


W ramach programu „Ożywić pola – rok trznadla" myśliwi wprowadzili w program uroczystości elementy przyrodnicze, przypomnieli wiadomości o trznadlu – małym, niepozornym ptaku, który jest bohaterem programu, nad rzeczką Mozgawa opowiedzieli o środowisku nadwodnym i jego charakterystycznych częściach składowych, przedstawili ciekawostki przyrodnicze i historyczne tego terenu, pokazali najbardziej typowe elementy przyrody ożywionej. Zachęcali również do wnikliwej i systematycznej obserwacji przyrody, od której wielu pożytecznych rzeczy można się nauczyć oraz do dbałości o nasze najbliższe otoczenie we współpracy z myśliwymi.