Nadeszła wiosna

Z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej szkole przygotowano wystawkę o tematyce wiosennej. Na gablocie przed salą przyrodniczą zostały wyeksponowane najciekawsze prace wykonane przez członków szkolnego koła LOP - uczniów Szkoły Podstawowej. Przedstawiają one charakterystyczne dla tej pory roku oznaki. Te wielobarwne i pomysłowe prace opowiadają o nadchodzącej wiośnie, o pierwszych ptakach widzianych tego roku oraz o budzących się do życia zwierzętach i roślinach, które były uśpione przez zimę. Na obrazach widnieją bociany, które niedawno przyleciały do Polski, zobaczymy tam także zielone pąki na drzewach i rozkwitające kwiaty, takie jak krokusy i przebiśniegi. Z jednego rysunku spogląda na nas kolorowa i uśmiechnięta Pani Wiosna, ubrana w piękną, kolorową suknię.
Uczniowie przygotowali do każdego rysunku ciekawe hasła w dwóch językach : polskim oraz angielskim, ponieważ w tym semestrze realizujemy na kilku przedmiotach, między innymi na przyrodzie, projekt Nauczania Dwujęzycznego.
Wyróżnione prace są wielobarwne i myślimy, że was zaciekawią.

Zapraszamy do ich oglądania.

Aleksandra Rzeźnicka, Aleksandra Nagły,
Natalia Kowalska, Bartłomiej Lipka