Uwaga – niebezpieczne rośliny

Zbliża się okres wakacji, czas odpoczynku, relaksu i ładowania akumulatorów na cały kolejny rok szkolny. Oby był to też czas dla nas wszystkich bezpieczny.
W trosce o miłe i bezproblemowe spędzanie czasu na łonie natury nasze szkolne koło LOP przygotowało prezentację dotyczącą roślin, które mogą być dla nas zagrożeniem. Niektóre z nich można spotkać rosnące bardzo blisko naszego miejsca zamieszkania, inne występują tylko w gorących i suchych strefach klimatycznych, ale ponieważ podróżujemy coraz częściej i chętniej, warto i z nimi się zapoznać. Ale tylko na zdjęciach, które prezentowane są na tablicy informacyjnej przy klasopracowni biologicznej. W naturze należy omijać je, jak najszerszym łukiem, nie dotykać, nie smakować, nie wąchać! W razie przypadkowego kontaktu naszej skóry bądź oczu z tymi roślinami, należy jak najszybciej szukać pomocy u lekarza, bo może to być dla nas bardzo niebezpieczne.
Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom oraz ich rodzicom, którzy już nie mogą doczekać się wytęsknionych wakacji, członkowie szkolnego koła LOP życzą udanego, beztroskiego i bezpiecznego spędzania letniego czasu w kontakcie z przyjazną nam przyrodą i w poszanowaniu dla naturalnego środowiska.

Opiekun szkolnego koła LOP
Hanna Idzik