Dzień Talentów

2017 dzien talentow min21 marca to pierwszy dzień wiosny a w naszej szkole to również coroczny Dzień Talentów. Cała społeczność szkolna miała okazję do obejrzenia i posłuchania umiejętności teatralnych, wokalnych, plastycznych i artystycznych swoich kolegów. Wszystkie występy wzbudzały gorący aplauz widowni, która z zaciekawieniem i radością obserwowała prezentacje swoich kolegów. Wszystkim utalentowanym uczniom życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej: Dzień Talentów

Integracja samorządów na szkolnych zabawach.

2017 choinka sp malow minUczniowie z Samorządu Szkolnego Gimnazjum i SKW bardzo chętnie pomagają w organizacji różnych imprez szkolnych.W czasie zabawy choinkowej dla najmłodszych nie mogło zabraknąć ich w czasie wspólnej zabawy, malowania twarzy ,przeprowadzenia konkursów i pomagania najmłodszym. Największym powodzeniem cieszył się wspólny taniec zwany "Belgijką" .Dziękujemy za super zabawę

Czytaj więcej: Integracja samorządów na szkolnych zabawach.

PLANY „ANDRZEJKOWE” SAMORZĄDÓW I SKW

Miesiąc listopad nie tylko kojarzy się z poważnymi uroczystościami. To też czas radosny. 16 listopada ponownie spotkała się młodzież z Samorządów Uczniowskich i Szkolnego Koła Wolontariatu. Tym razem omówiono pomysły na szkolne Andrzejki. Odbędą się pod hasłem „WODNE DZIECI” a związane to jest z realizacją projektu EDUKACJA GLOBALNA. Uczniowie wykonują również plakaty tematycznie powiązane z wodą. Powstawały pomysły zabaw, wróżb, konkursów. Jak co roku starsi koledzy z Gimnazjum będą wspólnie bawić się z najmłodszymi uczniami.

AKTYWNE SAMORZĄDY PRZED ŚWIĘTEM NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 7 listopada odbyło się spotkanie przedstawicieli Samorządów Szkolnych. Uczniowie spotkali się po to, aby opracować sposób obchodzenia w naszej szkole Dnia Niepodległości. Postanowiono, że wszyscy uczniowie zrobią biało czerwone kotyliony, będzie zorganizowany Quiz historyczny „Małego Patrioty” dla wszystkich uczniów. Natomiast najmłodsi będą kolorowali malowanki również o treści historycznej, tj. godło polskie, flaga.

Jak działa demokracja.

Wybory przedstawicieli samorządu uczniowskiego są dla uczennic i uczniów lekcjami demokracji. Młodzi ludzie mają szansę wpłynąć na to jak funkcjonuje szkoła a szkolne wybory są też okazją, by przekonać się o tym, że ich decyzje- wybory mają realne konsekwencje i dlatego należy wybierać mądrze i rozważnie. 19 września wybrano skład samorządu szkolnego Gimnazjum. Przewodniczącą została Natalia Curyło z klasy IIIa. Zastępcą pierwszym Grzegorz Gancarski z klasy II c, drugim: Aleksandra Nagły z klasy Ia, skarbnik Aleksandra Rzeźnicka z klasy II a i sekretarz Aleksandra Płońska z klasy II a. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum ponownie została pedagog p. Iwona Pietras. Wszystkim uczniom życzymy dobrych ocen i samych miłych chwil w całym Roku Szkolnym.

Walentynki

2016 wolontar w min

14 lutego to dzień Świętego Walentego, w naszej szkole będziemy obchodzić 12 lutego w piątek. Św. Walenty, patron Dnia Zakochanych a także chorych był biskupem Terni pod Rzymem. Zginął śmiercią tragiczną 14 lutego. Na zachodzie Europy Święty patronuje co najmniej od XV wieku, czyli od Średniowiecza, w Polsce popularność Walentynki uzyskały dopiero w latach 90 –XX wieku. Święto to konkuruje o miano zakochanych z rodzinnym świętem słowiańskim zwanym „Nocą Kupały” lub Sobótką obchodzoną z dnia 21 na 22 czerwca.

Czytaj więcej: Walentynki

Zabawa choinkowa w szkole podstawowej.

2016 choinka sp minKsiężniczki, piraci, policjanci, pielęgniarki, czarodzieje, Myszki Mini, prawie wszystkie postaci z bajek można było spotkać na zabawie choinkowej w Szkole Podstawowej w Wodzisławiu. Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego z Gimnazjum wraz z opiekunem wcieliły się w roztańczone cyganki, które bawiły się wspólnie z dziećmi z klas młodszych i starszych. Były konkursy ,popisy taneczne. Wszystkie klasy bawiły się wspólnie ale na wyróżnienie zasługuje klasa V, która cały czas wirowała na parkiecie,, nawet bez butów. W czasie zabawy Rada Rodziców zadbała o smaczny poczęstunek.

 

 

Czytaj więcej: Zabawa choinkowa w szkole podstawowej.

Samorząd Uczniowski na "Spotkaniu bez barier"

2015 spotk minDnia 02.12.2015r. odbyło się XIII Spotkanie bez barier, w którym brali udział członkowie samorządu uczniowskiego naszej szkoły. Nasza pomoc polegała na tym, że osoby chętne przebrały się za anioły i diabły, pomagały mikołajowi rozdawać paczki, pomagały osobom niepełnosprawnym jak również witały nowo przybyłych gości.
Z wielką radością gościliśmy również w naszej szkole uczniów z zaprzyjaźnionego gimnazjum w Wodzisławiu Śląskim. Wśród nich było kilku studentów z Francji. Nasze koleżanki, które opiekowały się tą grupą mile wspominają rozmowę z nimi.

To spotkanie nauczyło nas wrażliwości na potrzeby innych i tego, że warto pomagać.
Samorząd Uczniowski

Czytaj więcej: Samorząd Uczniowski na "Spotkaniu bez barier"

Wybory Samorządu Uczniowskiego

W dniu 21.09.2015r w Zespole Szkół w Wodzisławiu odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów uczniowskich Gimnazjum nr 1 im. Agnieszki Osieckiej. Podczas spotkania uczniowie wybrali w głosowaniu jawnym Samorząd Gimnazjum w składzie:


Przewodnicząca: Patrycja Ozga kl 3b

  • Zastępca: Tomasz Ziółkowski kl 3b
  • Skarbnik: Katarzyna Skalmierska kl 3a
  • Sekretarz: Natalia Curyło kl 2a

Podczas spotkania wicedyrektor p. Małgorzata Sękiewicz zapoznała uczniów z dodatkowo wolnymi dniami od zajęć dydaktyczno-wychowawczymi w roku szkolnym 2015/2016.
Opiekun Samorządu Szkolnego p. Iwona Pietras zapoznała młodzież z regulaminem SU oraz propozycją planu pracy SU Gimnazjum na rok szkolny 2015/2016.