DZIEŃ TALENTU - 2015 w Zespole Szkół w Wodzisławiu

2o marca 2015 roku w naszej szkole odbyła się IV już edycja Dnia Talentu. Pierwszy dzień wiosny sprzyja ukazywaniu przez uczniów swoich talentów. W tym roku Pani Wiosna przyniosła zarówno słoneczną pogodę, jak i też radość i przyjazną atmosferę wśród uczniów. Samorządy Uczniowskie Samorządowej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Nr 1 w Wodzisławiu połączyły siły i zorganizowały emocjonujące występy, podczas których utalentowani uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje pasje i zainteresowania. Od lat propagujemy ideę spędzania pierwszego dnia wiosny w szkole biorąc udział w zabawach zamiast na „tradycyjnych" wagarach.


Nad przebiegiem prezentacji czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – w szkole podstwowej p. Joanna Adamska, w gimnazjum p. Anna Mucha i p.Stanisław Roś, a całość poprowadziły uczennice: Ola Nagły, Karolina Urban i Kinga Windys.
Repertuar był bardzo różny i niezwykle bogaty. Mogliśmy przekonać się o zdolnościach wokalnych, recytatorskich, lingwistycznych, aktorskich i tanecznych naszych uczniów.Na dobry początek obejrzeliśmy anglojęzyczną inscenizację zatytułowaną "Bal z Kopciuszkiem", a następnie zostaliśmy zapoznani z ponad 200-letnią tradycją Oktoberfest. Uczniowie mieli możliwość nauczyć się w języku angielskim rapu o wodzie. Kolejne występy uczniów to już pokazy indywidualne oraz w duetach.Dodatkową atrakcją byłą "Familiada" przygotowana przez uczniów klasy IIIa gimnazjum oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Kingę Windys.
W czasie apelu Pani Dyrektor wręczyła wyróżnienia finalistom konkursów wojewódzkich: Jolancie Langier i Wojciechowi Głowackiemu, którzy mają możliwość ubiegać się o stypendium fundacji „Marzenie o nauce" .
Podsumowano również osiągnięcia uczniów w konkursach i zawodach, w których uczniowie naszej szkoły brali udział w ostatnim czasie; wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy.
Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Dzień Talentu okazał się świetną zabawą zarówno dla występujących jak i publiczności. Wiemy, że wśród naszej młodzieży jest wiele ukrytych jeszcze talentów. Być może dowiemy się o nich już za rok. Do zobaczenia!