DZIEŃ KOBIET

2016 dz kob min- święto, które po raz pierwszy obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1909 roku. Wówczas, był on jedną z okazji do wyrażenia wsparcia dla walczących
o równouprawnienie kobiet.
Początkowo obchody 8 marca miał jedynie upamiętniać strajk ok. 15 tysięcy pracownic jednego z nowojorskich zakładów odzieżowych, do którego doszło rok wcześniej. Jednak pomysł świętowania Dnia Kobiet bardzo szybko przyjął się również w Europie, gdzie jako pierwsi zaczęli obchodzić je Austriacy, Szwajcarzy i Niemcy.
W naszym kraju po raz pierwszy uczczono Dzień Kobiet po zakończeniu II wojny światowej. Do dziś 8 marca cieszy się sporą popularnością i to właśnie wtedy kobietom wręczane są kwiaty, czekoladki oraz składane życzenia.

Wszystkim Paniom pracującym oraz koleżankom uczącym się w Zespole Szkół,
życzenia wszelkiej pomyślności składa

Samorząd Uczniowski SSP w Wodzisławiu