OBIETNICA ZUCHOWA 2017

2017 obietnica zuchowa min

"OBIECUJĘ BYĆ DOBRYM ZUCHEM, ZAWSZE PRZESTRZEGAĆ PRAWA ZUCHA"
Obietnica Zuchowa

21 czerwca 2017r w Zespole Szkół w Wodzisławiu odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym zbiórka zuchowa. Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich zuchów, ponieważ odbyła się Obietnica Zuchowa.

Czytaj więcej: OBIETNICA ZUCHOWA 2017

Pożegnanie zimy.

2017 top marz minWreszcie pierwszy dzień wiosny. Zuchy z naszej szkoły były do niego bardzo dobrze przygotowane. Zgodnie z tradycją wykonały okazałą postać marzanny - symbol zimy. Gromada zuchowa wraz z opiekunami w uroczystym pochodzie udała się nad rzekę, gdzie bez żalu pożegnała symbolicznie zimę topiąc w niej kukłę marzanny. Wszyscy uradowani zbliżającą się wiosną wrócili do szkoły.

Czytaj więcej: Pożegnanie zimy.

Pamiętamy o mogiłach poległych żołnierzy.

2017 cment minListopad to miesiąc zadumy i pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli i tych którzy zginęli w walkach o wolność Polski. 25 października 2016 roku zuchy klas drugich jak również zuchy z Gromady Zuchowej "Złote Lwy" oraz uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu udali się na miejscowy cmentarz, by uporządkować groby żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej.

Czytaj więcej: Pamiętamy o mogiłach poległych żołnierzy.

Zuchy i harcerze przekazują Betlejemskie Światło Pokoju.

2015 betl sw pok min„Zauważ człowieka” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju, które przypomina harcerzom i zuchom, że na świecie każdy człowiek jest bardzo ważny i wszyscy wzajemnie możemy dać sobie dużo dobroci i szacunku.
W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju odebrali harcerze od słowackich skautów po polskiej stronie Tatr. Uroczyste przekazanie go delegacjom chorągwi nastąpiło 13 grudnia podczas uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Czytaj więcej: Zuchy i harcerze przekazują Betlejemskie Światło Pokoju.

Spotkanie historyczno- przyrodnicze w lesie sieleckim.

2016 spotk las siel minZuchy i harcerze naszej szkoły wraz z opiekunami 13 czerwca 2016r. zostali zaproszeni przez Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu i Nadleśnictwo Jędrzejów na jubileuszowe ognisko z okazji 10 rocznicy powstania urokliwej Ścieżki Historyczno- Przyrodniczej. Ścieżka wytyczona została w starym, kilkusetletnim lesie sieleckim. Oznakowany szlak poprowadził zuchów i harcerzy do drewnianej kapliczki z figurą św. Franciszka - patrona leśników i wiekowej, pięknej jodły - pomnika przyrody. W tym miejscu opiekunowie przedstawili dzieciom wybitną i zasłużoną postać dla naszej Ojczyzny Karolinę Lanckorońską. Właśnie jej imieniem zostało nazwane to drzewo.

Czytaj więcej: Spotkanie historyczno- przyrodnicze w lesie sieleckim.

Pamiętamy o mogiłach poległych żołnierzy.

2015 zuchy cment minListopad to miesiąc zadumy, pamięci o tych, którzy odeszli i tych, którzy zginęli w walkach o wolność Polski.
29 października 2015r. zuchy klas pierwszych szkoły podstawowej, jak również zuchy z gromady zuchowej „Złote Lwy” i wolontariusze gimnazjum udali się na miejscowy cmentarz, by uporządkować groby żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej. Zapalono znicze, minutą ciszy uczczono pamięć poległych.

Czytaj więcej: Pamiętamy o mogiłach poległych żołnierzy.