Charakterystyka 2 Gromady Zuchowej działającej w Zespole Szkół w Wodzisławiu.

Drużynowa: Małgorzata Pyrek
Stopień harcerski: podharcmistrzyni

Zuchy:
2 Gromada Zuchowa „Złote lwy" działa przy Samorządowej Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Wodzisławiu. Należą do niej uczniowie z klasy pierwszej (11 zuchów ), drugiej (1 zuch) i trzeciej(10 zuchów). Gromada została podzielona na trzy szóstki "Waleczne tygrysy", „Rude Kotki „ i „Pracowite pszczółki". Starsze zuchy pełnią funkcje: szóstkowych i zastępców oraz mają za zadanie opiekować się i uczyć młodsze zuchy.

Gromada jest koedukacyjna. Posiada totem, skarbiec i tablicę informacyjną. Współpracuje z miejscową Gromadą Zuchową z przedszkola i 34 DH z Wodzisławia. Barwy gromady to pomarańczowa chusta. Zuchów po obietnicy jest 13. Prawie cała gromada jest już umundurowana.
Przez cały rok zuchy będą zdobywać wybrane sprawności: BIAŁY ORZEŁ",„ORNITOLOG", " STRAŻNIK /STRAŻNICZKA BŚP", „ KUBUŚ PUCHATEK".

W roku 2014 dziewięciu zuchów złoży obietnicę i otrzyma znaczek zucha.
Prawo zucha

1. Zuch kocha Boga i Polskę.
2. Zuch jest dzielny.
3. Zuch mówi prawdę.
4. Zuch pamięta o swoich obowiązkach.
5. Wszystkim z zuchem jest dobrze.
6. Zuch stara się być coraz lepszy.

Rota obietnicy zucha: "Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać prawa zucha"