Jesteśmy małymi patriotami.

Zuchy z 2 GZ rozpoczęły zdobywanie sprawności „Biały Orzeł”. By przybliżyć dzieciom ważne wydarzenia z historii Polski, na zbiórkach poznawały legendy i opowiadania związane z powstaniem państwa polskiego, poznawały także  postaci  pierwszych władców Polski. Jednym z elementów zdobycia tej sprawności było także uczestnictwo zuchów  w patriotycznych obchodach z okazji Święta Niepodległości.

 

11 listopada 2013r. w ten  piękny i radosny dzień zuchy ze swoją drużynową udały się do kościoła św. Marcina w Wodzisławiu by tam uczestniczyć w uroczystej mszy. Następnie w  zwartym szyku wspólnie z władzami gminy , pocztami sztandarowymi ,harcerzami z 34 DH, strażacką  orkiestrą i rodzicami udały się do Miejsc Pamięci Narodowej. Były świadkami oddania hołdu ludziom walczącym o niepodległość Ojczyzny. 

Swoją postawą i zachowaniem dowiodły, że wiedzą jak ważną rolę dla ich obecnego życia odegrali bohaterowie walk o niepodległość.

Czuj!