Obietnica zuchowa.

Obiecuję …….

Obiecuję być dobrym zuchem i przestrzegać Prawa zucha„. Te piękne słowa obietnicy  wypowiedziały zuchy z gromady ”Słonecznych Promyków”  i zuchy  z gromady „ Złotych Lwów”.  2 kwietnia 2012 roku  stały się tym samym najmłodszymi członkami ZHP.

Słoneczne  Promyki” działają pod opieką dh Anety Jarosińskiej w  Przedszkolu  Samorządowym  a  „ Złote Lwy” prowadzone są przez   dh Małgorzatę  Pyrek w Szkole  Podstawowej Wodzisławiu. 

 

 

Uroczysta  zbiórka rozpoczęła się powitaniem przez zuchy wszystkich obecnych  okrzykiem” Zawsze wszędzie tu i tam każdy gość jest miły nam” oraz   zapaleniem symbolicznego świeczowiska. W obecności rodziców, zaproszonych gości i drużyny harcerskiej zuchy przystąpiły do pokonywania prób,   w trakcie których wykazały się zręcznością, dzielnością oraz zrozumieniem i znajomością Prawa Zucha. Największą atrakcją były odwiedziny nietypowych  gości:  Smoka oraz Grzesia” Kłamczucha” z ciocią. Po zaliczeniu wszystkich prób, zuchy przystąpiły do obietnicy.  Po niej  odebrały upragniony znaczek i  legitymację zucha. Słowami „Czuj zuchy piosenką żegnamy się…” ta nietypowa zbiórka dobiegła końca. Z uśmiechem na buzi i radosnym sercem dzieci  wraz z  opiekunami udały się do swoich domów.

Czuj!