Betlejemskie Światełko Pokoju w Wodzisławiu

Harcerze i zuchy z Zespołu Szkół w Wodzisławiu wraz z opiekunami i rodzicami 14 grudnia udali się do Kielc, gdzie podczas Eucharystii w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego z rąk biskupa Jana Piotrowskiego odebrali Betlejemski Ogień Pokoju. Ten przywieziony przez nas ogień pochodzi z miejsca cudownego, z miejsca największej łaski dla świata. Zawsze towarzyszy mu przesłanie. Tegoroczne przesłanie brzmi „Idę ze Światłem"
Tym symbolicznym światełkiem dzielimy się z mieszkańcami Wodzisławia. Przekazujemy go już jedenasty raz, zawsze w uroczystej oprawie z udziałem wielu zaproszonych gości. Dzieląc się nim pragniemy by płomień betlejemski rozświetlał drogę życia każdemu mieszkańcowi Wodzisławia i stał się symbolem ciepła, pokoju i nadziei.
Cieszymy się, że od kilku lat gościmy w naszej szkole, na tej uroczystości, najmłodsze zuchy miejscowego przedszkola „Słoneczne Promyki".
Pragniemy serdecznie podziękować władzom Urzędu Gminy z Wodzisławia za sfinansowanie już kolejnej naszej wyprawy do Kielc po odbiór BŚP.