Spotkanie historyczno- przyrodnicze w lesie sieleckim.

2016 spotk las siel minZuchy i harcerze naszej szkoły wraz z opiekunami 13 czerwca 2016r. zostali zaproszeni przez Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu i Nadleśnictwo Jędrzejów na jubileuszowe ognisko z okazji 10 rocznicy powstania urokliwej Ścieżki Historyczno- Przyrodniczej. Ścieżka wytyczona została w starym, kilkusetletnim lesie sieleckim. Oznakowany szlak poprowadził zuchów i harcerzy do drewnianej kapliczki z figurą św. Franciszka - patrona leśników i wiekowej, pięknej jodły - pomnika przyrody. W tym miejscu opiekunowie przedstawili dzieciom wybitną i zasłużoną postać dla naszej Ojczyzny Karolinę Lanckorońską. Właśnie jej imieniem zostało nazwane to drzewo.

 

Wspólne ognisko i zabawy przy nim okraszone smacznym poczęstunkiem, przygotowanym przez Dyrekcję ZSP w Wodzisławiu stało się miejscem wspomnień historycznych i rozmów między wszystkimi uczestnikami spotkania.

Zuchy, harcerze i drużynowe dziękują Dyrekcji ZSP w Wodzisławiu i Nadleśnictwu Jędrzejów za możliwość uczestnictwa w tak miłym przyrodniczo- historycznym spotkaniu.

2016 spotk las siel 00

2016 spotk las siel 00

2016 spotk las siel 00

2016 spotk las siel 00

2016 spotk las siel 00

2016 spotk las siel 00