Puzzle time

W dniu 24.01.2014 w Zespole Szkół w Wodzisławiu odbyły się zajęcia z języka angielskiego związane z realizowanym w szkole programem „ Ożywić Pola". Ponieważ tegoroczna edycja programu nosi tytuł Rok Trznadla, uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej, układając puzzle przedstawiające tego ptaka poznali jego budowę i środowisko, w którym żyje. Puzzle, przygotowane przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem nauczyciela plastyki, przedstawiały trznadla w różnych porach roku i o różnej porze dnia. Podczas zajęć, które dostarczyły dzieciom dużo radości, uczniowie poznali nazwy pór roku i dnia w języku angielskim, dowiedzieli się jak brzmi nazwa trznadel w języku, którego naukę rozpoczęli kilka miesięcy temu. Wielu uczniów z ciekawością dopytywało, jak w języku angielskim mówimy na przykład na skrzydła, dziób, gniazdo czy nasiona.