Spotkanie z myśliwym

W piątek 14 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z myśliwym panem Michałem Nowakiem z Koła Łowieckiego Mozgawa. W zebraniu uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z nauczycielami. Spotkanie to było zorganizowane z okazji tegorocznego „Roku Trznadla" w ramach ogólnopolskiego programu aktywnej edukacji ekologicznej "Ożywić pola". Ciekawe opowieści myśliwego przybliżyły uczniom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki i zagadki sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Rozmawialiśmy przede wszystkim o człowieku sprzed 6 milionów lat i jego codziennym życiu.

Informacje na temat prehistorycznej istoty ludzkiej i jej ewolucji były dodatkowo wzbogacone wieloma zdjęciami. Poruszaliśmy także tematy związane z trznadlem i jego naturalnym środowiskiem, ale i ochroną zwierząt przed drapieżnictwem. Pan Nowak opowiedział nam również, czym tak naprawdę zajmują się myśliwi i jak ważna jest ich codzienna praca. Dostaliśmy także wskazówki na temat, jak możemy chronić nasze uprawy przed szkodnikami i w jaki sposób zostają dokarmiane zwierzęta w naszych okolicznych lasach czy łąkach. Uważam, że było to bardzo pouczające przedsięwzięcie. Uczniowie z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać o naszą przyrodę. Na koniec spotkania oglądaliśmy fotografie związane z uroczystymi obchodami dnia patrona myśliwych - Świętego Huberta.

Wiktoria Brodzińska kl. 3a