logo eg

Edukacja globalna to działania edukacyjne i informacyjne skierowane do polskiego społeczeństwa mające na celu wyjaśnienie, na czym polegają problemy rozwoju współczesnego świata oraz jakie czynniki i w jaki sposób kształtują międzynarodowy rozwój...

Źródło: http://www.edukacjaglobalna.ore.edu.pl/ 

Dzień Ziemi w Zespole Szkół w Wodzisławiu

2017 dz ziem minZarówno „Dzień Ziemi”, który tradycyjnie obchodzony jest 22 kwietnia, jak i projekt „Edukacji globalnej” realizowany w Zespole Szkół w Wodzisławiu, mający na celu przybliżenie problemów rozwoju współczesnego świata oraz przygotowanie odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości, stały się okazją do ich podkreślenia w dniu 27.04.2017 r.

Czytaj więcej: Dzień Ziemi w Zespole Szkół w Wodzisławiu

Spotkanie z panią Martą Kostulską

25 listopada był bardzo interesującym dniem w naszej szkole, głównie dla tych uczniów, którzy mogli uczestniczyć w spotkaniu z panią Marią Kostulską- wolontariuszką pracującą w wielu krajach świata. Słuchaczami pierwszego spotkania byli uczniowie klasy V i VI szkoły podstawowej. Tematem wiodącym była tzw. odpowiednia konsumpcja.

Czytaj więcej: Spotkanie z panią Martą Kostulską

Podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej

W czasie Tygodnia Edukacji Globalnej w Zespole Szkół realizowaliśmy wiele działań, które miały na celu uświadomić nam co to znaczy edukacja globalna, uczulić nas na problemy istniejące we współczesnym świecie oraz wskazać, co możemy zrobić, by choć w małym stopniu przyczynić się do tego, żeby świat stał się lepszy, przyjaźniejszy i bezpieczniejszy.

Czytaj więcej: Podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej