Nasi sportowcy stawali na podium w biegach w Częstochowie i Czeladzi !!!

Nasi sportowcy stawali na podium w biegach w Częstochowie i Czeladzi W piątek 16 września uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w biegach pn. „XXXII Złota Mila Częstochowy”. Wystartowali w 5 z 17 biegów przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Naszą szkołę w imprezie sportowej reprezentowali: Michał Żółtak z klasy 5, rodzeństwo Patrycja i Filip Wojciechowscy z klasy 4 oraz Krzysztof Piasecki z klasy 3 i Zofia Ptak z klasy 8a.
Z całej piątki najwyższe miejsce zajęła Zosia Ptak, która wygrała swój bieg na dystansie ½ mili.
Oto zajęte miejsca wszystkich naszych uczniów:
1. Zofia Ptak
4. Patrycja Wojciechowska
7. Krzysztof Piasecki
9. Filip Wojciechowski
15. Michał Żółtak
Już w sobotę 17.09.2022r. Krzysztof Piasecki wystąpił w biegach z okazji 760 lecia lokacji miasta Czeladź. Mimo piątkowego zmęczenia osiągnął duży sukces uzyskując 3 miejsce. Stanął na podium i odebrał puchar i upominek.
Po tych zawodach można powiedzieć; „że łatwo nie było, ale każdy dał radę”. Bieg w Częstochowie ukończyło 488 młodych sportowców. Na mecie na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal i drobny upominek. Najlepsze trójki z każdego biegu zostały udekorowane przez władze miasta Częstochowa i Czeladzi.

32 Złotą Milę Częstochowy zorganizowali CKS Budowlani, Urząd Miasta Częstochowy oraz zarząd miejski Szkolnego Związku Sportowego w Częstochowie.
Wielkie gratulacje, z okazji osiągniętych wyników. Wasz wysiłek na treningach i zawodach zaowocował! Oby następne starty przyniosły kolejne sukcesy.